Rekolekcje Wielkopostne

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże.  Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego.” Łk 18, 16-17

Zgodnie z tym wezwaniem Pana Jezusa, dzieci z grup Motylki, Myszki i Biedronki, wraz z rówieśnikami z innych przedszkoli,  w dniu 19. 03. 2015 brały udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbyły się w parafii Św. Józefa w Toruniu. Podczas spotkania było wiele radości, dziecięcej modlitwy i wspólnego śpiewu na chwałę Bożą, a prowadzący rekolekcje o.  proboszcz Wojciech Zagrodzki przybliżył dzieciom tematykę związaną z najważniejszymi miejscami w kościele (ołtarz, tabernakulum, Kaplica Adoracji). Na zakończenie dzieci z grupy Biedronki przedstawiły w formie wiersza historię życia Św. Józefa (przygotowaną z s. Lucjaną) i złożyły na ręce Ojca Proboszcza oraz Siostry Damaris życzenia z okazji ich święta patronalnego.

Dziękujemy o. Wojciechowi, s. Damaris i naszej drogiej s. Lucjanie za przygotowanie naszych serduszek do najważniejszego święta, jakim jest Wielkanoc.

Zdjęcia z tego wydarzenia w naszej galerii.